„První zlepšení přišlo v psaní při úkolech už cca do 2 měsíců, zlepšilo se písmo a hlavně soustředění na danou práci. V únoru byla Lucinka nemocná a po dobu měsíce EQUAZEN neužívala. Během 4 týdnů došlo ke zhoršení. V březnu byl EQUAZEN znovu nasazen. Po měsíci bylo patrné opětovné výrazné zlepšení v psaní.“

⎯  maminka Lucinky (7)

Potíže se čtením a psaním

Čtení je klíčem, který otevírá všechny dveře. S jeho pomocí objevujeme neomezené zdroje znalostí Rozšiřuje naše obzory, zlepšuje porozumění světu kolem nás. Díky němu se volně pohybujeme v čase a prostoru. Psaní nám umožňuje uchovat myšlenky, aby je ostatní mohli číst… Ale co když vše nejde podle plánu?

Při čtení a psaní je stimulováno mnoho oblastí mozku

Díky tomu se zlepšuje koncentrace pozornosti a paměť popisovaných postav a událostí. Při čtení se dítě může kdykoli zastavit u daného fragmentu textu – to vede k reflexi, podněcuje je k přemýšlení. Čtení je nekonečná cesta do země fantazie.

To je velká výhoda čtení oproti sledování televize nebo webových stránek, kde získáte hotové, jednoznačné obrázky a výklady. Když má dítě před očima pouze napsané stránky, jeho mozek si vytvoří obraz toho, co se v knize děje – včetně věcí, které v reálném světě vidět nelze. Rozvíjí se tak fantazie, a proto je při utváření osobnosti malého človíčka nesmírně důležitá. 

Čtení je základní, univerzální a nadčasový nástroj, který dává vašemu dítěti možnost rozvíjet se nejen ve škole, ale v jakémkoli prostředí. Tím, že mu pomůžete zdokonalit tuto dovednost, budete investovat do jeho budoucnosti.

Důvěřujte specialistům

EQUAZEN si zaslouží vaši pozornost.