Často kladené dotazy

Připravili jsme seznam toho, co rodiče nejčastěji zajímá. Nenašli jste odpověď na svou otázku? Ozvěte se nám.

Základní dotazy

Co je EQUAZEN?

Doplněk stravy se speciální kombinací omega-3 a omega-6 mastných kyselin s přirozeně vysokým obsahem mastné kyseliny omega-3 EPA, doporučovaný dětem, dospívajícím i dospělým pro doplnění vybraných nenasycených mastných kyselin.

Čím se liší od oleje z rybích jater (tuku, tranu)?

Rybí tuk (tran) se získává z jater velkých ryb, nejčastěji tresky nebo žraloka. Obsahuje vícenenasycené mastné kyseliny, cholesterol a také vitaminy A a D, což je důležité při dlouhodobé konzumaci. Oproti tomu EQUAZEN je specifickou kombinací vícenenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6 získaných ze svalů mladých oceánských ryb a z pupalky. EQUAZEN obsahuje pouze vitamin E jako antioxidant v přirozené formě D-alfa tokoferol. Proto při dlouhodobém podávání EQUAZENu nehrozí předávkováním vitaminy.

EQUAZEN má bohatou dokumentaci z klinických studií, které potvrzují jeho vlastnosti.

Čím se odlišuje od výrobků s podobným složením?

EQUAZEN je výjimečný preparát, jehož vlastnosti byly potvrzeny klinickými studiemi, realizovanými v Austrálii, Švédsku a Velké Británii, s dětmi a dospívajícími:

  •  s nízkou koncentrací pozornosti
  • s opožděním ve vývoji řeči
  • s opožděním ve čtení a psaní
  • s obtížemi v chování (včetně hyperaktivity, impulzivity, agresivity)
Je EQUAZEN stejný jako dříve eye q?

Ano, jde o totožné výrobky. Složení i dávkování je naprosto stejné, pouze se změnil název.

Kde lze EQUAZEN koupit?

EQUAZEN je k dostání ve všech lékárnách a ve většině lékárenských e-shopů bez lékařského předpisu.

Mohu EQUAZEN koupit přímo od společnosti Qpharma?

Společnost Qpharma nezajišťuje zásilkový prodej. EQUAZEN proto není možné koupit přímo u společnosti Qpharma.

Produkt a složení

Obsahuje EQUAZEN vitamín D nebo jód?

EQUAZEN neobsahuje vitamin D, neobsahuje jód, cukr, umělá sladidla, umělá barviva, umělé aroma, kyselinu citrónovou, kasein ani lepek. Proto je jeho podávání zcela bezpečné i z dlouhodobého pohledu.

Obsahuje EQUAZEN olej z lososa?

K výrobě EQUAZENu jsou používány výhradně oleje z mladých sardinek a sardelí z obnovitelných hejn z čistých jižních oceánů.

Má tekutá forma stejnou příchuť jako olej v tobolce?

EQUAZEN v tekuté formě se vyrábí s příchutí vanilky a s příchutí citrónu. Tobolky nejsou ochucené. Pokud chceme obsah tobolky vymáčknout a podávat společně s jídlem (což praktikují někteří rodiče), lze obsah promíchat např. s tvarohem, jogurtem atd.

Dávkování a užívání

Od jakého věku lze EQUAZEN užívat?

EQUAZEN je možné podávat dětem od 1 roku (v tekuté formě, dostupné s příchutí vanilky a s příchutí citrónu). Tobolky nebo žvýkací tobolky s jahodovou příchutí je možné podávat dětem od 3 let.

Může se EQUAZEN užívat v těhotenství a při kojení?

EQUAZEN mohou používat ženy těhotné i kojící.

Mohou EQUAZEN užívat děti s alergií na rybí maso?

EQUAZEN obsahuje přírodní oleje z malých ryb a z pupalky, ale neobsahuje bílkoviny. I když se nejeví, že by existovaly překážky pro podávání EQUAZENu u dětí alergických na rybí maso, doporučujeme v takovém případě opatrnost na počátku podávání.

Lze zároveň užívat EQUAZEN a rybí tuk?

Nejsou známé překážky pro současné podávání EQUAZENu a rybího tuku. Protože EQUAZEN neobsahuje vitaminy, riziko případné hypervitaminózy se nevyskytuje.

Může se po užití objevit u dítěte průjem?

U některých dětí se v počátcích podávání mastných kyselin může vyskytnout nadýmání nebo řídká stolice, zpravidla to jsou mírné a přechodné jevy. To souvisí s vysokým obsahem tuků, které pomocí EQUAZENu přijímáme. Proto se doporučuje podávat EQUAZEN společně s jídlem.

Jaké množství je potřeba užívat?

Při prvním nasazení EQUAZENu se doporučuje pro celkové nasycení organismu podávat 6 tobolek (2 × 3 tobolky) nebo 3 lžičky tekuté formy (15 ml) denně při jídle po dobu prvních 12 týdnů. Po 3 měsících od zahájení podávání lze snížit denní příjem na 2 tobolky nebo 1 lžičku (5 ml) denně.

Může být porce 3 lžiček tekuté formy EQUAZENz denně podána jednorázově?

Pokud není problém s tolerancí tekuté formy, je jednorázové podání možné.

Liší se denní dávka u dětí, mládeže a dospělých?

Bez ohledu na věk podáváme EQUAZEN ve stejném množství. Nedostatek vícenenasycených mastných kyselin v organismu je efektem dlouhodobého procesu. Podobně dlouhodobé je opětovné nasycení organismu vícenenasycenými mastnými kyselinami.

Jak dlouho je potřeba podávat dítěti EQUAZEN?

Není určena maximální doba podávání EQUAZENu. Obecně lze říci, že se vyplatí používat EQUAZEN tak dlouho, jak dlouho jsou viditelné pozitivní efekty jeho působení. Má se za to, že suplementace by měla trvat alespoň několik měsíců pro zajištění odpovídajícího nasycení organismu mastnými kyselinami omega-3. Dále podáváme EQUAZEN, abychom udrželi požadované hladiny mastných kyselin, které bývají při neodpovídající stravě často snížené. Stává se, že jakmile se obtíže dítěte zlepší, nebo vymizí, rodiče přeruší, nebo ukončí podávání. Za takových okolností je třeba sledovat, zda se obtíže dítěte nevracejí – což může být důsledkem opětovného snížení hladiny omega-3 mastných kyselin v organismu.

Je nutné vrátit se po přerušení podávání k nasycovací fázi?

Pokud vysadíme EQUAZEN na delší dobu než 4 týdny, měl by návrat začít opětovným sycením (6 tobolek nebo 15 ml tekuté formy denně). Během období 4 týdnů dochází ke snížení hladin mastných kyselin, zvláště omega-3 EPA v krevním séru.

Důvěřujte specialistům.

EQUAZEN si zaslouží vaši pozornost.